همایش اولین همایش نقش و جایگاه مسئولین فنی

 ----------------------------------------------------------------------------------------

   اولین جلسه شورای هماهنگی و برنامه ریزی

دومین همایش ملی مدیران کنترل کیفیت و مسئولین فنی

برابر اعلام انجمن صنفی مدیران کنترل کیفیت و مسئولین فنی خراسان رضوی در استمرار فعالیت های انجمن به منظور برگزاری دومین همایش ملی مدیران کنترل کیفیت ایران که در تاریخ 93/08/22همزمان با روز ملی کیفیت برای دومین سال متمادی توسط این انجمن برگزار خواهد گردید و با هدف استفاده از نکته نظرات و پیشنهادات و دیدگاههای مدیران ارشد دولتی و اجرائی و نمایندگان بخش های خصوصی و تشکل های اقتصادی ، اولین جلسه شورای هماهنگی و برنامه ریزی همایش مذکور در ساعت 7:30 مورخ 93/06/19 با دعوت انجمن صنفی مدیران کنترل کیفیت در محل دبیرخانه انجمن برگزار گردید در این مراسم جناب آقای مهندس ستاری فرد رئیس هیئت مدیره انجمن پس از خوش آمد گویی و خیر مقدم به حاضرین با ارائه گزارش مختصری از اهم فعالیت های انجمن و برگزاری اولین همایش در سال قبل درخواست استفاده از نظرات ارزشمند حاضرین که با دیدگاه های متفاوت به موضوع توجه دارند گردید .

سرکار خانم مهندس عدالتی دبیر همایش نیز اهداف برگزاری همایش و اقدامات پیش بینی شده در این مورد را بیان نمودند و ارتقاء سطح علمی همایش را منوط به مشارکت فکری و معنوی دستگاه های اجرایی و مراگز دانشگاهی دانستند.

در ادامه سرکار خانم مهندس علیرضایی ریاست سازمان صنعت معدن و تجارت استان که به اتفاق جناب آقای مقدم معاون سازمان در این جلسه شرکت نموده بودند. ضمن تقدیر و تشکر از هیئت مدیره انجمن به جهت توجه به مسئله کیفیت و برگزاری همایش طی سخنانی ضمن استقبال از برگزاری همایش فرمودند دل مشغولی عمده ایشان در سمت رئیس سازمان صنعت و معدن و تجارت استان کیفیت در اصناف است گزینه ای که نه با کتاب و نه با استاندارد قابلیت اجرایی ندارند . اهمیت چند جانبه گرایی در صنعت و کیفیت حائز اهمیت است رعایت سلامت کارگران ، محیط زیست و کیفیت از سوی کارفرمایان از عوامل ایجاد خطر در محصول تولیدی مارا دارد و در واقع کیفیت برای مصرف کننده پرمخاطره می گردد. مسائلی مانند چاقی ، نرمی استخوان ، کاهش قد و .... مستقیما با کیفیت ارتباط دارد و در پایان نیز تاکید فرمودند حمایت های همه جانبه خود و سازمان متبوعه خودشان را در جهت ارتقاء سطح همایش بعمل خواهند آورد.

همچنین خانم مهندس افسانه رضائیان کارشناس مواد غذایی به نمایندگی از سازمان غذا و دارو در این جلسه حضور داشتند و ایشان هم حمایت سازمان مطبوعه خود را در برگزاری هرچه باشکوهتر همایش اعلام فرمودند.

 

93/06/19
------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

دومین جلسه شورای هماهنگی و برنامه ریزی

دومین همایش ملی مدیران کنترل کیفیت ایران

در ساعت 7:30 مورخه 93/07/16 دومین جلسه شورای هماهنگی و برنامه ریزی همایش ملی مدیران کنترل کیفیت ایران در محل سالن کنفراس اداره کل استاندارد خراسان رضوی با حضور امضاء کنندگان لیست پیوستی برگزار و موارد ذیل طرح و بررسی گردید:

1-  آقای مهندس ستاری رئیس هیئت مدیره انجمن صنفی مدیران کنترل کیفیت و میئولین فنی با خوش آمد گویی به حاضرین گزارش اقدامات انجمن شده را بیان و ضمن تأکید بر ضرورت همدلی و همگرایی کلیه تشکل هایی که به نوعی در امر کیفیت دخیل هستند در برگزاری این همایش خواستار دریافت نقطه نظرات اعضاء و حاضرین بمنظور ارتقاء سطح علمی و کیفی همایش گردید.

2-    خانم مهندس عدالتی دبیر همایش با اشاره به مقالات رسیده به دبیرخانه همایش و تجربیات کسب شده از برگزاری اولین همایش در سال قبل توضیحاتی در خصوص محورهای همایش ارائه نمودند همچنین در مورد انتخاب مسئولین کنترل نمونه و واحدهای تولیدی نمونه دیدگاههای خود را مطرح و خواستار دریافت نظرات جمع گریدند و بر لزوم مشارکت مدیران ارشد واحدهای تولیدی انجمن صنفی مدیران کنترل کیفیت در برگزاری این روز در شان مقوله کیفیت تاکید کردند.

3-  مهندس کیوانی در مورد ملی بودن همایش سوال فرمودند و خواستار رسمیت دادن و ملی بودن همایش در مراجع به اسم خراسان رضوی گردیدند و پیشنهاد نمودند برگزاری همایش با مشارکت تشکلها  ذیصلاح در این مهم و با هم افزایی حرکت کنیم.

4-  آقای دکتر خانی زاده اعلام آمادگی کامل کانون کارفرمایان برتر و کانون انجمنهای صنفی کارفرمایان را اعلام و مسئله کنترل کیفیت را حائز اهمیت دانستند و لزوم هم افزایی تشکلها را ضروری دانستند.

5-  خانم دکتر قلاسی با ابراز خرسندی از روند اصولی و منطقی اقدامات انجام شده همایش اظهار امیدواری نمودند که  کیفیت همایش نسبت به سال قبل ارتقاء پیدا کند و مطرح نمودند که باید هدف جلب رضایت شرکت کنندگان باشد تا راضی از جلسه خارج شوند. سخنرانان  اول از شخصیتهای تراز اول استان و کشور باشند و برای مقالات حتما کمیته ای در نظر گرفته شود و برای اطلاع رسانی بهتر اعلام نمودند میتوانیم همکاری کنیم و از بانک اطلاعاتی اداره کل استاندارد استفاده شود ایشان تاکید نمودند قطعنامه سال قبل بررسی و گزارش عملکرد آن درهمایش اعلام گردد خصوصا در مواردی که حقوق مادی و معنوی مسئولین کنترل کیفیت را در بر دارد.

6-  آقای مهندس گیفانی فرمودند که نقطه نظرات خود را به انجمن ارائه نموده ایم ولی اصل موضوع واحدهای تولیدی و مشارکت آنان میباشد ایشان رهنمودهایی در خصوص روش اجرایی تجلیل از مدیران واحدها و مدیران کنترل کیفیت ابراز نمودند.

7-  سرکار خانم مهندس خانم بهنام پور مدیر آموزش انجمن مدیران صنایع خراسان رضوی با خدا قوتی به برگزار کنندگان همایش پیشنهاد نمودند، همایش باید گرایش علمی و حتما سخنران علمی داشته باشد  که پیرامون پیش بینی لازم در این زمینه از جمله همکاری شرکت آموزشی با گرید کشوری در همایش خدمت ایشان توضیح داده شد ایشان ضمن اظهار لطف در آمادگی همکاری همه جانبه، تشکیل کار گروه  اتخاذ روش اجرایی تجلیل از مدیران ارشد و مدیران کنترل کیفیت را پیشنهاد نمودند.

 

93/07/16